Трьох окупаційних "суддів" Криму судитимуть за незаконний вирок заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 16:46
Ліна Тимошина
21 Жовтня 2021, 16:46

Прокуратура АР Крим в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт відносно трьох «суддів» незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим» за незаконне засудження одного з керівників Меджлісу. Про це повідомили у відомстві.

Дії обвинувачених кваліфіковано як воєнний злочин, за ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років, зазначили у прокуратурі.

За даними слідства, «колегія суддів» причетна до незаконного кримінального переслідування та засудження одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу за події 26 лютого 2014 року. В прокуратурі нагадали, що 26 лютого 2014 року став Днем опору жителів півострова російській окупації. Під стінами Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

В прокуратурі АР Крим пояснили, що обвинувачені брали безпосередню участь в реалізації політики держави-окупанта, що спрямована на переслідування громадян України, незгодних з окупацією півострова.

Нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, незаконно застосовували законодавство РФ при кваліфікації подій, які фактично відбувалися до встановлення ефективного контролю Російської Федерації над територією півострова", - йдеться у повідомленні.

У результаті таких протиправних дій та рішень, «суддів» одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу було визнано винним і засуджено до 8 років позбавлення волі за нібито організацію масових безпорядків під будівлею ВР АР Крим 26 лютого 2014 року, зазначили у прокуратурі. Вочевидь, йдеться про заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Як повідомляли QIRIRM.News, 20 жовтня Прокуратура АР Крим та м. Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.