Трьом українським політв’язням - Енверу Омерову, Айдеру Джаппарову та Різі Омерову не надається медична допомога - Денісова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 11:34
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 11:34

Трьом українським політв’язням, які утримуються в СІЗО-3 Новочеркаська в Ростовській області РФ, не надається медична допомога. Про це повідомила на сторінці у Фейсбук Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

60-річний кримський татарин Енвер Омеров потребує хірургічного втручання для лікування гострого хронічного захворювання, Айдер Джаппаров після перенесеної коронавірусної інфекції має проблеми з диханням і біль у грудях, а також високий артеріальний тиск. Різа Омеров потребує допомоги стоматолога, - заявила Денісова.

Омбудсмен наголосила, що всі троє неодноразово зверталися до адміністрації СІЗО-3 щодо надання медичної допомоги, втім безрезультатно.

Своїми незаконними діями керівництво слідчого ізолятора порушує права на життя, охорону здоров’я та медичну допомогу, які закріплені 2 статтею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також 22-м пунктом Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН, - зазначила Уповноважений ВР з прав людини.

Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходи щодо відновлення прав громадянина України, зокрема невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим призначенням відповідного лікування. А також закликала міжнародну спільноту звернути увагу на порушення прав Енвера Омерова, Айдера Джаппарова та Різи Омерова, які незаконно утримується у російському слідчому ізоляторі. І продовжити діяльність, спрямовану на захист прав усіх бранців Кремля та посилити тиск на країну-окупанта, аби змусити припинити порушення норм міжнародного права та негайно їх звільнити.

Як повідомляли QIRIM.News, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова засудила незаконні затримання українських громадян в тимчасово окупованому Криму 23 листопада. 

Як писали QIRIM.News, Людмила Денісова повідомила, що в’язень Кремля Олег Приходько вже три місяці відбуває незаконне покарання у тюрмі "Володимирський централ" та жодного разу не отримав медичної допомоги та необхідні ліки, що надсилають йому родичі.