Троє колишніх президентів України звернулися до світу

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
13 Травня 2022, 18:01
Ярослава Саєнко
13 Травня 2022, 18:01

Другий, третій і п'ятий президенти України Леонід КучмаВіктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися до керівників країн світу, аби допомогли врятувати життя цивільних і військових з території заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Таке звернення опублікував Петро Порошенко на сторінці у Фейсбук.

Ми звертаємось до керівників країн світу. До держав-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Канади, Китаю, Туреччини та інших, а також до ООН. Просимо усіма наявними дипломатичними ресурсами допомогти українській владі врятувати життя цивільних і військових українців, яких на території заводу «Азовсталь» росія за наказом путіна намагається знищити варварськими методами, – зазначив Порошенко.

Як додав колишній президент, така шокуюча жорстокість рашистів позбавлена будь-якого військового сенсу. Місто Маріуполь практично вщент зруйноване російською армією, яка зараз намагається приховувати сліди своїх злочинів.

Надзвичайні мужність та героїзм українських воїнів-захисників міста вразили не лише Україну, а й увесь світ. Батальйон «Азов», наші морпіхи, наші прикордонники вже увійшли в історію, бо їхній військовий подвиг безпрецедентний. І це наші національні герої, самовіддані, сміливі, патріотичні. Але зараз вже не йдеться про рівний чи нерівний бій. На очах усього світу відбувається спроба кривавої помсти і розправи росіян над тими, хто, хоча й перебуває в оточенні, але переміг їх силою духу і силою волі, – зазначає Порошенко.

Президенти закликали кожного долучитися, аби врятувати життя захисників.

Петро Порошенко запропонував владі долучитися до процесу переговорів щодо екстракції захисників «Азовсталі» поруч з міжнародними та українськими представниками влади, та особисто взяти участь у реалізації цієї процедури.