Троє кримськотатарських митців отримали високі звання «Заслужений артист України» і «Заслужений художник України»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 12:00
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 12:00

21 травня, в Національній опері України, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, вручив нагороди та почесні звання українським митцям.

За вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва, багаторічну плідну працю та високу професійну майстерність нагороджено 15 українських митців, троє з яких є мешканцями тимчасово окупованого Криму та представниками корінного кримськотатарського народу. Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим.

Представництво дякує за розвиток української культури та мистецтва і урочисто вітає з присвоєнням високого звання «Заслужений артист України»: Афізе Касараєву – солістку-вокалістку Кримськотатарського фольклорного ансамблю «Кирим», Ремзіє Тарсінову – екс-художнього керівника і балетмейстера кримськотатарського ансамблю «Хайтарма», - йдеться у повідомленні.

Також представництво привітало зі званням «Заслужений художник України» Зарему Трасінову — художницю-графістку із Бахчисарайського району АР Крим.

У відомстві наголосили, що митці демонструють не тільки неймовірну майстерність, а й активно беруть участь у громадському житті української держави.

Для мене це велика честь бути дотичним до нагородження трьох мешканців Криму, які через тимчасову окупацію та російську агресію не мають можливості бути особисто присутніми. […] Вказана ініціатива мінкульту щодо нагородження є важливим черговим кроком демонстрації мешканцям Криму, що Україна повернеться і цей час став ближчим саме через нову активну фазу російської агресії 24 лютого, на що взагалі не розраховував російський окупант, - сказав заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

Чистіков зазначив, що обов'язково за першої нагоди Представництво передасть їх нагороди. І додав, що Україна докладає максимальних зусиль, для якнайшвидшої деокупації Кримського півострова.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
Фото: Віталіна Ченкова

Ми віримо, що вже зовсім скоро, зможемо вручати наступні нагороди митцям, у вільному українському Криму, - наголосив заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим.