Троє людей загинуло, ще сотні поранені: півднем Чехії пронісся потужний торнадо

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Червня 2021, 13:12
Тетяна Нікішина
25 Червня 2021, 13:12

У ніч з четверга на п’ятницю шторм з градом, а згодом і торнадо накрив Південноморавський регіон Чехії, переважно регіони Бржецлав і Годонін. Внаслідок шторму зруйновані будинки, машини та зелені насадження. Медики госпіталізували понад 60 осіб, деякі з них у важкому стані.

Про це повідомляють Ceske Noviny.

Нам не вдалося врятувати трьох пацієнтів, вони отримали смертельні ушкодження, — зауважила речниця південноморавської служби порятунку Міхаела Ботова.

Однак, за її словами, зазначені цифри стосуються лише людей, перевезених до лікарень, крім того, є десятки людей, яких рятувальники врятували та залишили на місці. Також дехто звернувся за допомогою безпосередньо до лікарні, тому вони не пройшли через руки рятувальників, зазначила речниця.

Зазначається, що найбільш поширеними травмами були синці, відкриті переломи та травми голови. Крім того, Ботова зауважила, що кількість постраждалих може зрости, оскільки пожежники продовжують обшукувати завали будинків. Відомо, що вітер, швидкість якого досягала 267-322 кілометрів на годину, зрівняв із землею частину міста Годонін і частини прилеглих сіл — Лужиці, Грушки, Моравська Нова Весь і Мікулчіце.

Наразі в регіоні оголосили надзвичайну ситуацію. Місцеві розповідають, що внаслідок стихії окремі регіони виглядають, як після бойових дій.

Як повідомляли «Кримські новини», у Польщі пронісся сильний буревій зі зливою. У результаті негоди було пошкоджено дахи будинків, повалені дерева і підтоплені вулиці.