«Тричі на тиждень проходять уроки англійської, записався на курси шиття», - політв'язень Сейран Салієв зателефонував з колонії дружині

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 15:51
Фото: правозащитный центр Мемориал
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 15:51

Політв'язень, громадянський журналіст Сейран Салієв зв'язався по тюремному зв'язку Зонателеком з колонії Тульської області зі своєю дружиною - правозахисницею, координаторкою проєкту «Кримське дитинство» Мумінє Салієвою.

Про це вона повідомила на сторінці у Фейсбук.

Стан здоров'я у нього задовільний. Тричі на тиждень проходять уроки англійської мови. Зараз посилено вивчає граматику. Минулого тижня записався на курси шиття. Тепер знайомитиметься з основами швейної майстерності, - розповіла дружина бранця Кремля.

Вона йому щотижня надсилає свіжі фотографії. Фотографує їхній улюблений Бахчисарай, дітей на тлі природи, і затишні домашні кадри. Салієва зізналася, що навіть по голосу відчуває, який він щасливий, коли розповідає про них.

Він запитував про новини, події, ситуацію в Криму та за його межами. Попросив привітати єдиновірців з «уч айлар» («трьома місяцями»), настання яких з такою наснагою чекають віряни, наповнюючи їх постом, покаянням, намазами, читанням Корану та добрими діяннями, - написала правозахисниця.

Салієв усім передає свої теплі привітання та слова подяки за колосальну підтримку та допомогу. Дружина політв'язня зізналася, що це зміцнює силу духу в місцях ув'язнення у мирному протистоянні репресіям та беззаконню.

На зображенні може бути: 14 людей, дитина, люди сидять та люди стоять
Фото з особистого архіву родини. Організація та проведення Курбан байраму для дітей у їхньому дворі, де вони з сім'єю проживали до арешту.

Як повідомляли QIRIM.News, Південний окружний військовий суд у вересні 2020 року засудив у справі «другої бахчисарайської групи» сімох кримських татар, одного виправдав. Марлен Асанов засуджений до 19 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, Мемет Белялов до 18 років, Тимур Ібрагімов до 17 років, Сервер Зекіряєв до 13 років, Сервер Мустафаєв до 14 років, Сейран Салієв до 16 років, Едем Смаілов до 13 років позбавлення волі. Ернест Аметов був виправданий.