«Тримається і не падає духом», - Полозов відвідав Джеляла, утримуваного в психлікарні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 15:35
Фото: Крим Реалії
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 15:35

Стан здоров'я Нарімана Джеляла задовільний, він тримається і не впаде духом.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News повідомив Микола Полозов - адвокат першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу.

Полозов відвідав сьогодні, 13 жовтня разом з колегою, адвокатом Еміне Авмалієвой Джеляла в 15 -ом відділенні Першої Республіканської психіатричної лікарні, де він перебуває з минулого тижня.

«Він розповів про умови утримання. Після того, як його перевезли його утримували одного в двомісній камері. Потім перевели в п'ятимісну, де він перебуває з чотирма арештантами, які проходять відповідну експертизу», - сказав Полозов.

За словами адвоката, в лікарні провели поверхневий медичне обстеження Джелял, правда про результати, яких не повідомили.

«Щодо самої експертизи, то з ним двічі розмовляли експерти питали про життя, про ставлення до кримінальної справи фактично там умови, як у СІЗО, але краще їжа», - сказав адвокат.

Ніякого зв'язку із зовнішнім світом, телевізора у Джеляла немає, кореспонденція туди не надходить. Телевізора в камері немає, в психіатричній лікарні є невелика бібліотека, де він читає книги. Окупанти протримають Джеляла в медічної установі 28 днів.

8 жовтня стало відомо, що політв'язня без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму. Адвокат зазначив, що навіть згідно окупаційному законодавству, вони не мали права проводити з політв'язням експертизу.

Раніше Полозов повідомив Qirim News, що Джелял поміщений в спецблок в СІЗО Сімферополя, яка по суті є в'язницею у в'язниці. Там немає не тільки жодних комунікацій із зовнішнім світом, але навіть між камерами виключені комунікації.