Тримають у колишніх стайнях і не дають ліки від важкої хвороби - адвокат Мурасова

Новини України та світу
Анна Артемова
20 Вересня 2021, 08:44
Анна Артемова
20 Вересня 2021, 08:44

Політв'язень Рустем Мурасов, якого утримують у СІЗО Сімферополя в окупованому Росією Криму, страждає від болю через хворобу, що загострилася в антисанітарних умовах. Про це в коментарі агентству "Кримські новини" розповів його адвокат Еміль Курбедінов.

Коли мені вдалося з ним побачитися, він розповів про жахливі умови, в яких його тримали 17 днів. Це нестерпні умови так званого карантину. Через антисанітарію і на нервовому ґрунті у нього загострилася хронічна хвороба. Я не буду детально про неї розповідати. Це важка хвороба, яка супроводжується сильним гострим болем, якщо вчасно не приймати медикаменти, - сказав адвокат.

Як зазначив Курбедінов, волонтери передали ліки в СІЗО, але Мурасову їх не віддають.

Як тільки у нього це почалося, він звернувся до санчастини в слідчому ізоляторі. Там йому прописали відповідні ліки, сказали, що таких у них немає. Але їх йому відразу ж передали волонтери і в слідчий ізолятор ліки взяли. Це було 2 тижні тому, але до теперішнього моменту йому їх не передають, а хвороба погіршується і погіршується. Я це розцінюю як певний спосіб тиску на нього і не виключаю недбалість працівників слідчого ізолятору, яким просто наплювати на долі політв'язнів, тих, хто перебуває в слідчому ізоляторі, - зазначив захисник.

За його словами, місця, де тримають арештантів, раніше були призначені для тварин.

Можуть бути важкі наслідки, якщо не давати йому ліки. Він мені сам говорив: якщо відразу ж почати лікування, від хвороби можна швидко позбутися, але якщо трохи затягнути, то потім дуже складно вилікувати, вона буде загострюватися з кожним днем. На карантині їх тримають у підвальному приміщенні. Цей слідчий ізолятор був побудований при Катерині, я так розумію, це були стайні, де утримували коней і зараз у цих умовах тримають арештантів. Там таргани, клопи, воші, пацюки. Там санвузлом неможливо скористатися. Це дірка в стіні 50 чи 60 сантиметрів. У приміщенні - вода, сирість... жодні норми не дотримуються. Саме в цих умовах у нього хвороба стала прогресувати. Це також і через стрес у зв'язку із арештом. Буквально кілька днів тому його перевели в іншу камеру. У порівнянні з цими умовами, там більш-менш", - повідомив Курбедінов.

Адвокат направив скарги про ненадання медичної допомоги політв'язневі Мурасову.

Нагадаємо, 18 серпня підконтрольний Російській Федерації Ленінський райсуд Севастополя заарештував до 11 жовтня 2021 року кримськотатарського активіста Рустема Мурасова за підозрою нібито в участі в терористичній організації.