«Це акція на подальше залякування кримських татар. Але час російських окупантів в Криму починає витікати як пісок», - Чубаров про суд над Заїром Смедлею

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Березня 2022, 10:02
Ліна Тимошина
25 Березня 2022, 10:02

Російські каральні органи в тимчасово окупованому Криму продовжують систематично знищувати органи національного самоврядування кримськотатарського корінного народу. Про це в коментарі QIRIM.News заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи затримання голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїра Смедлі.

Він нагадав, що у квітні 2016 року було заборонено діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Але через рік, у квітні 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив проміжне рішення яким зобов'язав Москву негайно скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, дозволити керівникам та членам Меджлісу кримськотатарського народу вільно в'їжджати та виїжджати з Криму і дозволити діяльність усіх представницьких органів кримських татар.

Однак, Росія, країна-окупант, не виконала ці рішення. Більш того, не виконавши ті рішення, РФ заочно винесла вирок голові Меджлісу Рефату Чубарову.

Але для нас найтрагічніше і найстрашніше, що сталося, - вони заарештували першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Його звинувачують по сфабрикованих справах і йому загрожує позбавлення волі до 20 років. Це помста йому як першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу, що попри те, що Меджліс був заборонений окупаційною владою, Наріман як перший заступник голови Меджлісу взяв участь у роботі Кримської платформи. І він ніколи не залишав діяльність свою як один з керівників Меджлісу кримськотатарського народу, - наголосив Чубаров.

Тепер окупанти заарештували Заїра Смедлю. Як пояснив Чубаров, ЦВК Курултаю, яку очолює Смедля, - дуже важливий орган, який обирається делегатами Курултаю кримськотатарського народу. Це говорить про те, що Заїр Смедля - є одним з найбільш авторитетних людей серед кримських татар, серед делегатів Курултаю людей.

Оскільки йому довірили один з найцінніших інститутів, де відбуваються чисті, об'єктивні та прозорі вибори. Це Центральна виборча комісія. Заїр Смедляєв - один з найавторитетніших кримських татар в суспільстві в окупованому Криму, - сказав голова Меджлісу.

Суд над Заїром Смедлею Чубаров назвав кроком на подальше залякування кримськотатарського народу. Утім, переконаний голова Меджлісу, в окупантів нічого не вийде. Вони самі змушені будуть піти з Криму.

Сьогодні зрозуміло, що цей крок - це акція на подальше залякування кримських татар. Вони завжди б'ють по самих авторитетних кримських татарах, щоб інші закрили рот і нічого не говорили. Але вони дуже погано знають кримських татар. Час російських окупантів в Криму починає витікати як пісок. Вони звідти будуть вимушені прибратися геть до своєї Росії. Це буде обов'язково. Наші всі люди будуть звільнені, - заявив Чубаров.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 березня зранку в будинку голови ЦВК Курултаю Заїра Смедлі пройшов обшук.

Як повідомляли QIRIM.News, затриманого Заїра Смедлю окупанти звинуватили в "дискредитації російської армії" та "пропаганді нацистської символіки".