«Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити зараз», – Зеленський до учасників саміту ЄС після надання Україні статусу кандидата

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 08:34
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
24 Червня 2022, 08:34

Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Так назвав Президент України Володимир Зеленський надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі, у зверненні до учасників саміту ЄС після надання статусу. За його словами, шлях, який пройшла Україна за три місяці, відколи Президент закликав ЄС підтримати Україну, це те, від чого тепер завжди йтиме відлік нової історії Європи.

Європи без розділення. Європи без «сірих» зон. Європи, яка справді об'єднана і яка вміє захищати себе, свої цінності, своє майбутнє, - сказав Зеленський.

Він наголосив, що це рішення – не тільки для України.

Найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких складних умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу та єдність, - заявив Президент.

І додав, що Україна здатна стати повноправним членом Європейського Союзу. Українці вірять у Європейський Союз. Хоча Україна й залишалась формально поза Євросоюзом, напевно, в нашій державі було чи не найбільше прапорів об'єднаної Європи.

Вони були у наших людей в руках під час революцій. Вони були у наших людей в окопах – з 2014 року. Я вірю, що прапор Євросоюзу буде в кожному українському місті, яке ще маємо звільнити від окупації Російської Федерації, - заявив Зеленський.

Український та європейський прапори будуть разом і тоді, коли ми будемо відбудовувати нашу державу після цієї війни разом.

Глава держави подякував усім лідерам Європи. А також українським героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України, захищає свободу Європи.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 червня Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС.