«Це новий рівень довіри» — Кулеба про взаємини України і НАТО

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
17 Червня 2020, 14:02
Дмитро Кулеба
Ігор ЗайцевQHA
17 Червня 2020, 14:02

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що отримання Україною статусу члена Партнерства розширених можливостей НАТО — це ще не членство в Альянсі й не заміна членству, але це новий рівень довіри між Україною і НАТО.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Партнерство розширених можливостей — це ще не членство в Альянсі. І не заміна членству, до якого ми надалі наполегливо йдемо. Це новий рівень довіри. А коли між партнерами є довіра, можна разом реалізовувати найскладніші завдання. Своїм рішенням Альянс, по суті, сказав: «З Україною ми пішли б у розвідку». Тепер так і буде — не тільки метафорично, а й на практиці. Йдеться насамперед про поглиблений обмін розвідданими і участі в навчаннях НАТО для ексклюзивного клубу найближчих партнерів. А також вищий рівень сумісності та довіри, — сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що для досягнення згоди кожного з членів Альянсу, Україна задіяла весь арсенал переконання на багатьох рівнях.

Місяці кропіткої роботи дипломатів, військових, депутатів, розвідників, маневри, комбінації, тактичні домовленості, тримання одних членів Альянсу за руку, підштовхування інших членів вперед, і результат є, — додав він.

Окрім того, Кулеба підкреслив важливість того, що до цієї віхи Україна прийшла злагодженою роботою на багатьох рівнях.

Це історія про те, як «Ні» можна перетворити на «Так». Не вірте песимістам, які говорять, що все вирішено за нас. Життя вимагає дій, а не звичного відчаю. Ми дійшли до дверей, які опинилися якщо не закритими, то поки не готовими для нас відкритися. Залишалися два варіанти. Розвернутися і піти з відчайдушним «Нас там не чекають!» і «Все вирішили без нас!», або шукати ключі до 30 замків. Як виявилося, їх можна знайти, якщо сильно захотіти, — написав голова МЗС.

Кулеба додав, що зближення з ЄС і НАТО — не тільки про розширення можливостей, це поступове і цілеспрямоване перетворення неможливого на можливе, недовіри на довіру, закритих дверей — на відкриті.

QНА media повідомляло, що 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом «Програми розширених можливостей» НАТО.