«Це політичний суд, фіктивний суд». В Росії американця звинуватили у шпигунстві й засудили до 16 років

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
15 Червня 2020, 18:46
Ігор ЗайцевQHA
15 Червня 2020, 18:46

Московський міський суд у понеділок, 15 червня, визнав громадянина США Пола Уілана винним у шпигунстві й засудив до 16 років тюремного ув'язнення.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс».

Згідно з вироком, американець відбуватиме покарання в колонії суворого режиму. Прокурор просив засудити його до 18 років колонії.

Адвокат Уілана заявив про незгоду захисту з вироком і про плани його оскарження протягом 10 діб, до того, як вирок набере чинності. За його словами, питання про можливість обміну або прохання про помилування вирішиться після того, як вирок почне діяти.

Сам засуджений назвав вирок політичним і підтвердив намір його оскаржити. Перед оголошенням вироку він знову заявив про свою невинуватість.

Це політичний суд, фіктивний суд. Ми довели мою невинуватість, довели фабрикації, тепер завдання — подолати телефонне правосуддя, — сказав Уілан.

До набуття вироку чинності Уілан перебуватиме у СІЗО «Лефортово».

Держдепартамент США вже виступив з вимогою негайно звільнити Уілана.

Сполучені Штати обурені вироком російського суду для громадянина США Пола Уілана після прихованого від громадськості судового розгляду, з використанням таємних доказів і з обмеженнями для свідків захисту, — сказав очільник Держдепу Майк Помпео.

Зазначимо, що наприкінці грудня 2018 року Федеральна служба безпеки РФ затримала американця Пола Уілана. Його звинуватили в шпигунстві на користь американських спецслужб.

Слідче управління ФСБ Росії порушило щодо громадянина США кримінальну справу за статтею 276 КК РФ (шпигунство).