Це припинить лише деокупація півострова: У Представництві президента в АРК рішуче засудили нові затримання окупантами кримських татар

Новини України та світу
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 17:35
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 17:35

Репресії та порушення прав громадян України в окупованому Криму повинні негайно припинитися, що неможливо без повної деокупації півострова.

З такою заявою виступило Представництво президента України в Автономній республіці Крим (АРК) з приводу незаконного затримання російськими окупантами кримських татар.

Окупаційні силовики провели чергову хвилю незаконних обшуків у будинках представників корінного кримськотатарського народу в окупованому Джанкої. Традиційно, окупанти почали цю діяльність близько 4 ранку — обшукали будинки Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Лемана Зекір’яєва, Халіла Мамбетова, - сказано в повідомленні.

У представництві нагадали, що Екрем Крош — рідний брат незаконно засудженого активіста Енвера Кроша, а Осман Абдуразаков — брат політв’язня Едема Бекірова.

Представництво засуджує ці незаконні дії окупаційних адміністрацій та вимагає в РФ негайно звільнити незаконно затриманих громадян України, представників корінного кримськотатарського народу, - сказано в повідомленні і додано на важливості деокупації півострова, аби все це припинити.

Як повідомлялося, усіх шістьох чоловіків незаконно затримали та відвезли до ФСБ, однак точне місцезнаходження ніхто з рідних не знає.

Дружина Айдера Асанова повідомила про порушення та підкинуті їм книги у будинок, який знімала родина. Дружина Рефата Сейдаметова теж розповіла про підкинуті книги, окупаційні силовики забрали документи чоловіка та не залишили копію “постанови”. Дружина Екрема Кроша також повідомила про підкинуті книги й те, що озброєні окупанти навіть не показали “постанову суду” та забрали телефони чоловіка.