«Це рішення є незаконним, політично мотивованим та злочинним», - КРЦ про вирок кримським татарам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 12:34
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 12:34

Кримськотатарський Ресурсний Центр висловив рішучий протест проти рішення Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону, який оголосив вирок фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»: Джеббару Бекірову, Рустему Таїрову, Рустему Мурасову і Завуру Абдуллаєву.

Про це повідомляє КРЦ на сторінці у Facebook.

Це рішення є незаконним, політично мотивованим та злочинним. Така політика Російської Федерації є демонстрацією боротьби з політичними переконаннями громадян окупованому Криму, - йдеться у заяві КРЦ.

У правозахисній організації зазначили, що звинувачення у цій «справі» ґрунтуються на свідченнях «прихованих свідків» та висновку так званих експертів, які активно співпрацюють із російськими силовиками.

Розгляд справи відбувався з грубим порушенням норм міжнародного права, - підкреслили в КРЦ.

Правозахисники вимагають скасування вироку фігурантам справи та негайного звільнення інших політичних ув’язнених.

Як повідомляли QIRIM.News, 31 травня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Джеббара Бекірова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та 1,5 року обмежень після звільнення, Рустема Таїрова, Рустема Мурасова і Завура Абдуллаєва - до 12 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та року обмежень після звільнення.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 серпня 2021 року окупанти провели обшуки у п’ятьох кримськотатарських активістів - Рустема Мурасова, Рустема Таїрова і Джеббара Бекірова у Севастополі, у Завура Абдуллаєва у Бахчисарайському районі та у Раїфа Февзієва - у Сімферопольському районі.