«Це ще один приклад російських репресій проти корінного народу Криму», - Зеленський про затримання Джеппарова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Квітня 2023, 08:30
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
26 Квітня 2023, 08:30

Затримання кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова є черговим прикладом російських репресій проти корінного народу Криму.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

Крим… Сьогодні окупанти увірвалися в будинок Абдурешита Джеппарова. Він один із представників кримськотатарського національного руху, правозахисник, громадянин України. Де він зараз, що з ним – невідомо. Це ще один приклад російських репресій проти корінного народу Криму, проти всіх наших людей. Тисячі й тисячі таких прикладів за час агресії як у Криму, так і в інших наших регіонах, окупованих Росією, - наголосив Зеленський.

Глава держави заявив, що ніхто й ніде не може почуватися безпечно, поки агресор не розбитий.

Це те, що кожен день в Україні доводить – усе те, що російські війська та спецслужби окупанта роблять на нашій землі проти наших людей. І це те, що вони мріють принести на землі інших народів. Увесь світ це знає, - зазначив Президент.

Він підкреслив, що так само світ знає: Росію можна зупинити. Це спільний інтерес. Зупинити силою наших воїнів на передовій. Нашою зброєю – як українською, так і тією, яку ми отримуємо від партнерів. Силою права, тобто санкціями, які потребують постійного посилення, а також нашою спільною роботою заради справедливості.

Кожен прояв російського терору, кожен день агресії – це додаткові аргументи, що все це має завершитись у трибуналі – у новому Нюрнберзі щодо рашизму, щодо тих, хто знищує життя і людей, у кого ракети – проти музеїв, а керовані авіабомби – проти церков. Росія має програти. Іншої мети у світу бути не може. Бо все інше – це програш життя, це програш права, це програш власне світу, - сказав очільник держави.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова.

Як повідомляли QIRIM.News, дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі "Кримській солідарності" сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Нагадаємо, 31 березня 2022 року Джеппаров вийшов на волю після відбування 15 діб адміністративного арешту за звинуваченням окупантів у «пропаганді нацистської атрибутики чи символіки» у соцмережах.