«Це залякування парафіян в окупованому Криму» — Денісова прокоментувала вимоги окупантів знести українську церкву в Євпаторії

Новини
Ірина Требунських
24 Липня 2020, 19:13
Ірина Требунських
24 Липня 2020, 19:13

Вимоги окупантів до архієпископа Климента щодо знесення храму української Православної церкви в окупованій Росією Євпаторії є цинічними діями заради залякування парафіян. Так прокоментували інцидент в Офісі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Вироки так званих «судів» у Криму та переслідування за релігійними переконаннями представників Православної церкви України є порушенням статті 9 Європейської Конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії, — йдеться у повідомленні.

В Офісі омбудсменки підкреслили, що Крим є територією України, а отже Росія не має права застосовувати своє законодавство відносно українських громадян та їхнього майна на півострові. «Женевською конвенцією заборонено застосування законів країни окупанта на окупованій території. Переслідування членів релігійних організацій у Криму є грубим порушенням Росією міжнародного законодавства», — додала Денісова.

Нагадаємо, «мерія» Євпаторії 1 листопада 2019 року відправила до «суду» питання щодо знесення храму Православної церкви України (ПЦУ) у місті. Окупаційна «влада» просила «суд» зобов’язати Кримську єпархію знести храм своїми силами і після цього повернути 30 квадратних метрів місту.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 липня, архієпископу Кримської єпархії Православної церкви України Клименту «служба судових приставів» незаконно анексованого Росією Криму вручила «постанову» про знесення церкви в Євпаторії.