«Ці сучасні системи протиповітряної оборони допоможуть нам захистити наші міста від ракетного терору», – Зеленський подякував Байдену за включення у пакет допомоги NASAMS

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Серпня 2022, 08:18
Ліна Тимошина
26 Серпня 2022, 08:18

Системи протиповітряної оборони NASAMS допоможуть захистити українські міста від ракетного терору. Про це сказав Президент Володимир Зеленський, який провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, повідомляєпресслужба Офісу Президента України.

Зеленський відзначив заяву Джозефа Байдена про надання Україні безпрецедентного пакета допомоги на $6 млрд: $3 млрд оборонної допомоги та спрямування $3 млрд фінансової допомоги через Світовий банк.

Це найкращий подарунок Україні до Дня Незалежності, – сказав Президент, особливо подякувавши за включення до нового пакету допомоги зенітно-ракетних комплексів NASAMS.

Ці сучасні системи протиповітряної оборони допоможуть нам захистити наші міста від ракетного терору», – наголосив Зеленський.

Глава Української держави висловив подяку Президенту Сполучених Штатів та американському народові за потужну допомогу – як безпекову, так і макрофінансову, яку США надають у протидії російській агресії.

Також було відзначено важливість подальшої макрофінансової підтримки нашої держави. Президент України високо оцінив лідерство США на цьому шляху.

Зеленський розповів Байдену про масштаби руйнування житла та інфраструктури в Україні. Він запропонував посилити двосторонню координацію для розв’язання нагальних питань щодо відновлення зруйнованої критичної інфраструктури.

Також глава держави поінформував Президента США про ситуацію на Запорізькій АЕС та глобальні ризики, які вона може спричинити. Лідери погодилися з необхідністю повернення атомної електростанції під контроль України та забезпечення доступу до неї МАГАТЕ відповідно до прийнятих модальностей.

Зеленський і Байден обговорили посилення санкційного тиску на державу-агресора.

Вільний світ має посилити тиск на агресора, щоб примусити його до миру, – сказав Президент України.