«Цікаво, чи зміг би Зоран Міланович стати президентом своєї країни із такою риторикою в 1990-х роках?», - в МЗС відреагували на заяву очільника Хорватії про Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 11:43
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 11:43

Міністерство закордонних справ України вважає неприйнятними висловлювання президента Хорватії Зорана Мілановича щодо Криму, який фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України.

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко на сторінці у Фейсбук.

Ніколенко зазначив, що Зоран Міланович вважає, що Крим більше ніколи не буде Україною. Президент Хорватії також застеріг від протистояння Росії, яка має ядерну зброю.

Цікаво, чи зміг би Зоран Міланович стати президентом своєї країни із такою риторикою в 1990-х роках, коли Хорватія боролась за збереження своєї державності? Чи погодилися б його виборці закрити очі на окупацію частини території їхньої країни? Сумніваюся, - заявив Ніколенко.

Він нагадав, що через зовнішню агресію Хорватія могла втратити третину своїх земель.

Однак завдяки героїчній боротьбі хорвати змогли захистити незалежність своєї держави, - написав Ніколенко.

Натомість, наголосив речник, МЗС високо цінує та дякує уряду Хорватії та хорватському народу за непохитну підтримку українців в боротьбі проти агресії Росії.

Як повідомляли QIRIM.News, Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим, окупований Росією у 2014 році, ніколи більше не буде частиною України.