«Цінуємо внесок США задля стримування збройної агресії РФ», - командувач ВМС Неїжпапа про прибуття в Україну патрульних катерів типу «Island»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Листопада 2021, 11:49
Фото: ВМС ЗС України
Ліна Тимошина
23 Листопада 2021, 11:49

Два патрульні катери типу «Island», надані Сполученими Штатами Америки, прибули в Україну. Про це повідомляє прессслужба ВМС України.

Сьогодні, 23 листопада на борту судна «Ocean Grand» з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули 2 катери типу «Island», які отримали назви «Фастів» та «Суми». Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попереду, вже у супроводі кораблів ВМС, кінцева зупинка маршруту - Одеський морський торгівельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

На зображенні може бути: природа
Фото: ВМС ЗС України

На зображенні може бути: водойма
Фото: ВМС ЗС України
На зображенні може бути: океан
Фото: ВМС ЗС України

Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України. Надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Вже незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято Військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.


У ВМС України нагадали, що нещодавно, на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-ти тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на «Island».

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємної сумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО, додали у ВМС.

Як повідомлялиQIRIM.News, США занепокоєні повідомленнями про незвичайні військові дії РФ біля України й ретельно стежать за ситуацією. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції за підсумками засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні.

Як повідомляли QIRIM.News, Україна і США планують притягнути Росію до відповідальності за агресію та порушення міжнародного права, включаючи окупацію Криму. Про це йдеться у підписаній Хартії стратегічного партнерства Україна - США.

Як писали QIRIM.News, 15 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що навколо України спостерігається нагромадження військовий техніки та сил РФ. Росія продемонструвала, що вона має бажання і спроможності використати проти України таку силу.