Цифровізація доказів військових злочинів РФ. В прокуратурі АРК презентували базу даних I-DOC

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 18:03
Асіф АлієвQHA
13 Жовтня 2021, 18:03

Сьогодні, 13 жовтня 2021 року, у прокуратурі АР Крим та міста Севастополя відбулась презентація бази даних I-DOC - інструменту для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.

Захід відбувся за участі Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного, тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала.

Відкриваючи захід, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі.

«Ми перебуваємо на етапі масштабної цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту в прокуратурі АРК, ми впроваджуватимемо її далі», - сказала вона.

За словами керівника прокуратури АРК Ігоря Поночовного, впровадження I-DOC у діяльність прокуратури автономії стало можливим завдяки реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні.

«Укладений Офісом Генерального прокурора, прокуратурою автономії та Посольством США в Україні, План спільних дій передбачає впровадження бази даних I-DOC задля забезпечення ефективного розслідування та документування кримінальних правопорушень, вчинених в умовах міжнародного збройного конфлікту на тимчасово окупованій території півострова Крим» - зазначив Поночовний.

Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін наголосила, що новий проєкт сприятиме зусиллям українських правоохоронців щодо притягнення Росії до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, що вчиняються в Криму та на Донбасі.

«Ми знаємо, що цей новий проєкт стане ще одним важливим інструментом, який допоможе Україні досягнути справедливості в Криму та, врешті-решт, перемогти у цій боротьбі» - сказала вона.

Раніше голова Регіонального центру прав людини, представник Крайової ради українців Криму Сергій Мокренюк заявив QIRIM.News, що фіксація порушень в окупованому Криму і захист прав громадян - це два маркери для звільнення територій.