Цимбалюк: Російська Федерація зосередила уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму близько 147 тис. військовослужбовців

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Лютого 2022, 09:20
Євген Цимбалюк
Ліна Тимошина
16 Лютого 2022, 09:20

Російська Федерація зосередила уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму близько 147 тис. військовослужбовців. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час термінової зустрічі держав-учасниць ОБСЄ для обговорення посилення військ РФ біля кордону з Україною, повідомляє Укрінформ.

За нашою загальною оцінкою, на сьогодні Російська Федерація зосередила 126 500 військовослужбовців уздовж кордону з Україною та на окупованому Кримському півострові. Готовими до застосування є 87 батальйонно-тактичних груп, з них 53 - частини посилення. З урахуванням частин бойового забезпечення та тактичних груп загальна чисельність військовослужбовців може становити до 147 500 осіб, - заявив Цимбалюк.

За його словами, загалом угруповання російських військ уздовж державного кордону України та в тимчасово окупованому Криму може бути збільшено до 109 батальйонно-тактичних груп. Як зазначив посол в ОБСЄ, особливе занепокоєння викликає те, що російська сторона суттєво посилила свою фронтову та армійську авіацію в районах, близьких до державного кордону з Україною, зокрема у Білорусі, а також в окупованому Криму.

Всього з усіх військових округів РФ на аеродроми, розташовані у Гродненській та Мінській областях Білорусі, Брянській, Курській, Бєлгородській, Ростовській та Краснодарській областях Російської Федерації, а також на територію окупованого Криму було передислоковано 89 літаків та 94 вертольоти. Враховуючи вищесказане, загальна чисельність повітряної складової становить 410 літаків і 260 вертольотів, - повідомив Цимбалюк.

Також він звернув увагу на те, що РФ суттєво посилила свою розвідувально-спостережну діяльність уздовж державного кордону України за допомогою всіх типів наявних літаків, оснащених відповідними системами, зокрема таких, як Іл-20М, Су-24МР, Су-34.

Не варто забувати про ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні, де РФ продовжує посилювати свою військово-морську присутність і десантні спроможності. 8 - 9 лютого група з шести великих десантних кораблів Балтійського та Північного флотів увійшла в Чорне море. Загалом до складу регіональної військово-морської складової ЗС РФ входить 79 кораблів і 6 підводних човнів, - уточнив дипломат.

Як писали QIRIM.News, 15 лютого Міноборони РФ заявило, що російські війська після закінчення заходів бойової підготовки повернуться до пунктів постійної дислокації.

Однак, як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн брифінгу заявив, що Україна повірить у відведення російських військ лише тоді, коли це побачить.