Туреччина назвала важливим закон про корінні народи та подякувала Україні за невизнання так званого «геноциду вірмен»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 18:36
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 18:36

Прийняття закону про корінні народи було важливим кроком з боку українського парламенту.

Про це сьогодні, 12 січня заявив спікер парламенту Туреччині — Великого Національного Зібрання Мустафа Шентоп під час зустрічі з українськими парламентаріями, які знаходяться в Анкарі з робочим візитом, передає QIRIM. News.

Спікер також зазначив, що Анкара позитивно оцінює закон про статус кримськотатарського народу.

Шентоп висловив подяку українським парламентарям за те, що вони  відкликали дві пропозиції, що стосувалося визнання так званого «геноциду вірмен» 1915 року «попри протести вірменської сторони та потужної діаспори».

«Тому ще це питання відкрито до дискусії як з юридичної точки зору, так з історичної. Поки немає підтверджених даних недоречно виносити такі питання на голосування парламентів. Ми знаємо, що український уряд і влада керується здоровим глуздом в таких питаннях і кількість тих хто хоче покласти тінь на наші відношення не така ж велика», - сказав він

Нагадаємо, Мустафа Шентоп також зазанчив, що на парламентському рівні Туреччина підтримує «Кримську платформу». Спікер наголосив, що Туреччина не визнавала і ніколи не буде визнавати незаконну анексію Криму та висловив підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.

Раніше голова парламентського комітету Туреччині із закордонних справ Акіф Чагатай Килич під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, бо це принципова позиція країни.

Своєю чергою заступник голови парламентського комітету з національної оборони, депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку» Рефік Озен заявив, що Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників. Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.