«Туреччина при кожній нагоді відкрито заявляє Росії про неприпустимість анексії Криму», — головний радник президента Ердогана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 19:45
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 19:45

Туреччина як держава, і як народ, не приймає анексію та окупацію Криму і при кожній нагоді ми відкрито заявляємо про це рішення як Росії, так і світової громадськості.

Про це сьогодні, 12 січня, заявив головний радник президента Туреччини Реджепа Тайіпа ЕрдоганаЯлчин Топчу на зустрічі з українськими парламентаріями, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та послом України в Україні Василем Боднаром, передає QIRIM.News.

Топчу зазначив, що Туреччина та Україна бажають миру, процвітання, безпеки та добробуту та максимального захисту екосистеми для всього світу.

Головний радник Ердогана зазначив, що відносини обох країн мають глибоке історічне корінням і завдяки зусиллям президентів обох країн мають тенденцію розвитку.

«Хороші та дружні відносини двох країн зроблять великий внесок у справу миру як у регіоні, так і у всьому світі. Ми маємо глибокі історичні зв'язки, що лежать в основі турецько-українських відносин. Крім того, наші родичі (кримські татари, турки-ахиска та гагаузи-прі.ред) є золотим мостом між двома країнами. У нас є взаємна довіра, співпраця, розуміння та добросусідські відносини», - сказав він.

До зустрічі з Топчем делегацію українських парламентаріїв, яка перебуває в Анкарі з робочим візитом, прийняв заступник міністра закордонних справ Туреччини Явуз Селім Кіран.

Раніше повідомлялося, що заявив спікер парламенту Туреччини - Великих Національних Зборів Мустафа Шентоп під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що ухвалення закону про корінні народи було важливим кроком з боку українського парламенту.

Він також зазанчив, що на парламентському рівні Туреччина підтримує «Кримську платформу». Спікер наголосив, що Туреччина не визнавала і ніколи не буде визнавати незаконну анексію Криму та висловив підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.

Раніше голова парламентського комітету Туреччині із закордонних справ Акіф Чагатай Килич під час зустрічі з українськими парламентаріями заявив, що Туреччина ніколи не визнавала та не визнаватиме незаконну анексію  Криму, бо це принципова позиція країни.

Своєю чергою заступник голови парламентського комітету з національної оборони, депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку» Рефік Озен заявив, що Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників. Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.