«Туреччина виступає за справедливий мир між Україною та Росією», - голова Управління у зв'язках Адміністрації президента Туреччини

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Червня 2022, 16:39
Асіф АлієвQHA
27 Червня 2022, 16:39

Туреччина за будь-яких умов виступає за справедливий мир між Україною та Росією.

Про це сказав глава Управління зв'язків Адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун в інтерв'ю італійській газеті Il Messaggero, передає агентство Anadolu.

За його словами, є сторони, які зацікавлені сьогодні у максимальному затягуванні війни в Україні.

«Є ті, хто вважає, що затягування війни послабить Росію. Тобто Україні дають стільки зброї, скільки вистачить на затягування війни. Туреччина ніколи не входила до таких, і так буде надалі. Ми прагнемо та виступаємо за мир», - сказав Алтун.

Представник Адміністрації президента Туреччини нагадав про рішення Анкара, задіяти пункти Конвенції Монтре, що запобігло входу військових судів у Чорне море в період війни.

«Країни, які сьогодні намагаються легітимізувати свої дії через критику Туреччини, ще вчора нічого не робили для України, чого не скажеш про нас. Туреччина відчинила двері для тисяч українців, що є чітким показником довіри до нашої держави», - сказав він.

Торкаючись теми санкцій щодо Росії, Алтун зазначив, що інструмент рестрикцій має сенс лише за підтримки на рівні ООН.

"Сьогодні найбільш жорсткі заяви на адресу Росії робить Євросоюз, проте не варто забувати, що саме ЄС з початку війни перерахувала Москві сотні мільярдів євро за імпорт енергоносіїв", - зазначив представник Адміністрації турецького лідера.

Раніше заступник голови Ради безпеки та зовнішньої політики при президенті Туреччини та головний радник Реджепа Тайіпа Ердогана — Ібрагім Калін заявив, що Туреччина не має планів і надалі приєднуватися до санкцій проти Росії.