Туреччина досягла з рф взаєморозуміння з приводу українського зерна

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Червня 2022, 16:04
Асіф АлієвQHA
22 Червня 2022, 16:04

Делегація Міністерства оборони Туреччини в середу провела переговори в Москві щодо розблокування експорту українського зерна морським шляхом.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Milliyet.

Як повідомили у міністерстві оборони Туреччини, зустріч відбулася у "конструктивній та дуже позитивній атмосфері", а її учасники заявили про досягнення взаєморозуміння з приводу проведення чотиристоронніх переговорів за участю України та ООН.

Росія і Туреччина також обговорили питання вивезення комерційних суден з вантажем із заблокованих українських портів і безпечного повернення турецьких літаків, що знаходяться в аеропорту Бориспіль.

Щодо чотиристоронньої зустрічі представників Києва, Москви, Анкари та ООН, то вона нібито має відбутися "найближчими тижнями".

Турецька сторона також зазначила, що результатом переговорів став вихід першого турецького корабля – "Азов Конкорд" – з порту, окупованого російськими військами Маріуполя, про що вже повідомили російські ЗМІ.

Нагадаємо, Росія блокує акваторію Чорного моря, через що Україна не може експортувати своє продовольство морським шляхом. Вона також звинувачує Захід у тому, що через санкції проти неї ціна продовольства зросла.

15 червня Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини, пояснив, як, згідно з планом ООН, будуть вивозити зерно з Одеси та Миколаєва.

Нагадаємо, раніше речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що не можна дозволити росії використати зернові коридори для нападу на південь України.