Туреччина хоче переговорів з Швецією та Фінляндією щодо вступу НАТО

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 17:28
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 17:28

Туреччина не зачинила двері для вступу Швеції та Фінляндії в НАТО, але хоче переговорів з країнами Північної Європи та припинення того, що вона вважає терористичною діяльністю, особливо у Стокгольмі

Про це заявив радник президента Реджепа Тайїпа Ердогана — Ібрагім Калин, передає Reuters

Калин додав, що Робоча партія Курдистану, відома під абревіатурою PKK (Partiye Karkeren Kurdistan) та визнана Туреччиною, Сполученими Штатами та Європейським Союзом,  терористичною організацією, займалася збором коштів та вербуванням у Європі, і її присутність «сильна, відкрита та визнана», зокрема, у Швеції.

На питання, чи не ризикує Туреччина поводитися занадто транзакційно під час війни, і коли фінська та шведська громадська думка схвалює членство в НАТО, Калин сказав: «Сто відсотків нашого населення дуже незадоволені присутністю РПК та FETO (гюленістів) у Європі».

«Якщо у них (у Фінляндії та Швеції) є громадськість, стурбована власною національною безпекою, то у нас є громадськість, яка стурбована нашою власною безпекою»? — сказав він.

Калин каже, що різка критика Росії на адресу Фінляндії та Швеції щодо їхніх планів не вплинула на позицію Туреччини.

Раніше Швеція та Фінляндія відреагували на заяву Ердогана проти їх членства у НАТО. Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто також заявив, що його турецький колега раніше висловлювався позитивно щодо членства двох скандинавських країн у НАТО. А міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що негативне ставлення президента Туреччини  до членства Швеції та Фінляндії в НАТО стало несподіванкою.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у бесіді з журналістами після п'ятничної молитви у Стамбулі заявив, що його країна «не дотримується позитивного підходу» щодо можливого членства Фінляндії та Швеції в НАТО.

За його словами, терористи РКК (Робоча партія Курдистану) та їх посібники сьогодні активно орудують у скандинавських країнах та Нідерландах.