«Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері», - турецький депутат

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 11:20
Асіф АлієвQHA
12 Січня 2022, 11:20

Туреччина надає великого значення розвитку відносин з Україною в оборонній сфері, зокрема в галузі безпілотників.

Про це сьогодні, 12 січня під час зустрічі турецьких та українських парламентаріїв, заявив депутат від правлячої партії «Справедливості та Розвитку», заступник голови парламентського комітету з національної оборони Рефік Озен, передає QIRIM.News.

Він зазначив, що турецько-українські відносини мають великий потенціал.

 «Ми як Туреччина, як народні депутати на чолі з президентом готові розвивати відносини з Україною в політичному, економічному культурному напрямках. Ми віримо в те, що той рівень відносин не охоплює весь потенціал і ми здатні на більше. Зокрема, ми надаємо велике значення розвитку взаємовідносин у галузі оборони оборонної промисловості, виробництва безпілотників», - сказав він.

Депутат також торкнувся питання напруги біля україно-російського кордону, де сконцентровані російські війська.

«Ми сподіваємося що напруга біля кордонів України буде вирішена дипломатичним шляхом і ми як депутати на чолі з президентом підтримуємо всі такі ініціативи», - сказав він.

Нагадаємо, делегація українських парламентаріїв у складі Мустафи Джемілєва, Рустема Умерова, Ахтема Чийгоза, Миколи Княжицького, Романа Грищука, Ігоря Копітіна, Олександри Устінової, Сергія Швеця, Сергія Мандзія та ін. відвідала мавзолей (Анитикабір) Ататюрка в Анкарі. Вони поклали квіти до могили засновника Турецької Республіки, похоронного у мавзолеї.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 січня розпочався візит делегації народних депутатів Верховної Ради України до Туреччини. У ході візиту українські парламентарії заплановані зустрічі зі спікером Великого Національного Збору Туреччини (парламент) Мустафою Шентопом, з головою міжпарламентської групи дружби Туреччина-Україна, депутатом турецької групи Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ахметом Йилдизом та головою парламентського комітету із закордонних справ Акіфом Чагатай Киличом.

Раніше повідомлялося, що глава турецької парламентської делегації в ПАРЄ Ахмет Йилдиз обговоривіз послом України в Туреччині Василем Боднаром деталі візиту української парламентської групи дружби до Анкари.