«Туреччина ніколи не визнає російської анексії Криму» — міністр Чавушоглу

Новини
Ірина Требунських
04 Липня 2020, 13:58
Ірина Требунських
04 Липня 2020, 13:58
Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу

Турецька Республіка ніколи не визнає законною анексію Криму Росією. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час зустрічі з головою українського МЗС Дмитром Кулебою в Анталії, передає турецьке бюро QHA media.

Ми не визнавали і не визнаємо незаконну анексію Криму. Це наша принципова позиція, вона ніколи не зміниться, і ми висловлюємо її на всіх міжнародних платформах, — сказав Чавушоглу.

Турецький міністр також нагадав, що обидві країни мають великі перспективи розширення співпраці, зокрема, після закінчення епідемії COVID-19.

«Хочу висловити глибокі співчуття родинам тих військовослужбовців, які загинули на сході України», — додав Чавушоглу. Він нагадав, що діти українських військовослужбовців мають право на пільговий відпочинок в його країні.

Кулеба в свою чергу зазначив, що Туреччина вжила всіх необхідних заходів для безпечного відпочинку туристів під час епідемії. «Туреччина забезпечила комфортні та дієві протиепідеміологічні заходи для туристів. Я сам бачив ці заходи», — запевнив міністр. Кулеба зазначив, що Україна поділяє мету, яку раніше озвучив турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган, щодо досягнення обсягу торгівлі в 10 мільярдів доларів між двома країнами.

Також сторони обговорили готовність Туреччини виділити допомогу для подолання наслідків повеней у західних областях України, будівництво житла для вимушених переселенців із Криму та звільнення українських політв’язнів, яких незаконно утримують на півострові та на території країни-окупанта — Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», 3-4 липня 2020 року очільники МЗС України та Туреччини проводять восьме засідання українсько-турецької спільної групи стратегічного планування, де підіб’ють підсумки взаємодії у першому півріччі 2020 року та визначать пріоритети і завдання до кінця року.