«Туреччина продовжуватиме допомагати кримським татарам та розвивати потенціал турецько-українських відносин», — посол Гюльдере

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 15:02
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 15:02

Туреччина продовжуватиме реалізацію проєктів, які найкраще задовольнятимуть потреби кримських татар, гагузів та турків-ахиска в отриманні житла, освіти та відправлення релігійних обрядів.

Про це сьогодні, як передає QIRIM.News, на святкуванні 98-річчя проголошення республіки заявив Надзвичайний та Уповноважений посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере.

За його словами, роль цих трьох тюркських народів є надзвичайно важливою у розвитку турецько-українських відносин. Посол привітав ухвалення закону Верховною Радою про статус кримськотатарського народу як корінного народу України та висловив упевненість, що незабаром будуть прийняті й інші закони, що стосуються прав кримських татар.

Дипломат висловив підтримку територіальної цілісності України, заявив про невизнання анексії Криму Росією та подякував українській стороні за підтримку, надану Туреччиною під час лісових пожеж цього літа.

«Що стосується наших двосторонніх відносин, то президент України Володимир Зеленський найкраще охарактеризував їх, назвавши безпрограшними. Своєю чергою міністр закордонних справ України Кулеба також заявив, що відносини між Туреччиною та Україною перебувають на найвищому рівні за всю їхню історію. Якщо подивитися на наш політичний діалог, торгівлю, взаємні інвестиції, інфраструктурні проєкти, які ми реалізували разом, наше співробітництво у сфері туризму, наше партнерство в оборонній промисловості, кількість турецьких учнів в Україні зрозуміла, наскільки міцна дружба між Туреччиною та Україною», - сказав він.

Між тим, дипломат додав, що потенціал турецько-українських відносин ще до кінця не розкритий і дві країни можуть досягти ще більших успіхів у двосторонніх відносинах.

Нагадаємо, сьогодні 29 жовтня Туреччина відзначає 98-му річницю проголошення Республіки. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган привітав громадян країни зі святом та висловив подяку засновнику Турецької Республіки Мустафі Кемалю Ататюрку та його соратникам.