«Туреччина пропонує перепочинок, щоб зупинити війну», - азербайджанський політолог про переговори між Ердоганом та Зеленським

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2022, 18:54
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2022, 18:54

Туреччина пропонує перепочинок та зупинити війну для виходу на політичне вирішення конфлікту.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News заявив азербайджанський політолог Ільгар Велізаде, коментуючи сьогоднішню зустріч президентів України та Туреччини у Львові.

За його словами, позиція Анкари - посадити сторони за стіл переговорів та вивести ці переговори на серйозний результат.

"Це і є основна стратегія Туреччини", - додає він.

Велізаде так пояснює позицію турецького уряду:

«Анкара стверджує, що у нинішній геополітичній ситуації продовження війни — це не вихід із проблеми. Тому що існують ризики розширення війни, продовжують гинути люди, втрати сторін явні, при цьому Анкара апелює до того, що втрати України більші, оскільки гинуть мирні люди, війна йде на території України, біженцями є українці. Для того, щоб зупинити це Туреччина і пропонує перепочинок сторін», - сказав він.

При цьому експерт нагадав, що Ердоган не раз казав, що Крим та Донбас — це Україна.

Раніше азербайджанський політолог Ільгар Велізаде, коментуючи сьогоднішню зустріч президентів України та Туреччини у Львові, висловив незгодуз думкою про те, що глава турецької держави передасть українському колезі побажання від путіна, з яким Ердоган зустрічався на початку серпня.

Своєю чергою український політичний експерт Володимир Фесенко заявив, що не очікує на якісь сенсації від сьогоднішньої тристоронньої зустрічі президента України, Туреччини та генсека ООН, а Зеленський не погодиться на умови «світу» від путіну.