Туреччина відкриває два генконсульства в Україні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Лютого 2022, 19:35
Асіф АлієвQHA
03 Лютого 2022, 19:35

Туреччина посилює свою дипломатичну присутність в України та відкриває два генконсульства.

Про це в четвер, 3 лютого, заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції з турецьким колегою Реджепом Тайїпом Ердоганом, передає QIRIM.News.

За словами українського лідера два генеральних консульства будуть відкрити в Харкові та у Львові.

«Ми вітаємо намір турецької сторони посилити свою дипломатичну присутність (в Україні) та відкрити Генеральні консульства в Харкові та у Львові. Ми також підвищуємо статус консульської установи в Анталії до Генерального консульства», - сказав Зеленський.

Він висловив задоволення з того приводу, що в Україні щороку зростає число гостей із Туреччини.

Своєю чергою президент Ердоган відзначив, що попри коронавірусні обмеження Туреччину відвідала рекордна кількість українських туристів — близько двох мільйонів за рік.

Нагадаємо, Зеленський після підписання міждержавних угод з турецькою колегою Реджепом Таїпом Ердоганом заявив, що Київ приділяє особливу увагу співпраці в авіаційній і оборонній промисловості з Туреччиною.

Сьогодні президенти Туреччини та України  у Маріїнському палаці підписали низку угод, зокрема Зону вільної торгівлі. Як передає журналіст QIRIM.News, лідери обох держав також підписали угоду про співробітництво у сфері молоді та спорту, про співробітництво у оборонній, авіаційні і космічних галузях, співробітництво у сфері високих технологій та інші.

Зазначимо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав безвідповідальними сценарії окупації України