Туреччина відзначає головне національне свято країни – День Республіки

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 11:23
Асіф АлієвQHA
29 Жовтня 2021, 11:23

Сьогодні 29 жовтня Туреччина відзначає 98-му річницю проголошення Республіки.

29 жовтня 1923 року Мустафа Кемаль Ататюрк проголосив Туреччину республікою, на честь цієї події було започатковано національне свято День Республіки.

Туреччина де-факто була республікою з 23 квітня 1920 року, коли було засновани Великі національні збори Туреччини, але офіційне проголошення Турецької Республіки відбулося лише через три з половиною роки. 29 жовтня 1923 року було проголошено статус держави як республіки, яке офіційне найменування стало звучати як (тур. Türkiye Cumhuriyeti) («Турецька Республіка»). Після цього у Великих національних зборах Туреччини відбулося голосування після підбиття підсумків, якого Мустафа Кемаль Ататюрк став першим президентом Турецької Республіки.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган привітав громадян країни зі святом.

«Вітаю всіх наших громадян, а також усіх наших друзів, які розділяють нашу гордість, з одним із славних днів нашої історії – з Днем республіки. Нехай Аллах буде милосердний до наших солдатів, які ціною своїх життів передали нам цю Батьківщину. Я особисто і від імені своєї країни та нації дякую нашим ветеранам, які брали участь у цій уславленій боротьбі", - заявив президент.

Ердоган висловив подяку засновнику Турецької Республіки Мустафі Кемалю Ататюрку та його соратникам.

«У момент, коли наближаються 100-ті роковини заснування нашої Республіки, ми не дозволимо жодній силі, жодній підлай змові збити нас з нашого шляху. Турецький народ і надалі спиратиметься на свою головну перевагу – це єдність, солідарність та братерство. Воля народу, яка здобула перемогу у національно-визвольній війні та створила Республіку, залишиться нашим путівником, яким вона була протягом останніх 98 років», - заявив він.