«Туреччина з 2014 року підтримує українську територіальну цілісність включно з Кримом, і зараз ця позиція не змінилась», - посол Туреччини Ягмур Ахмет Гюльдере

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Травня 2022, 09:11
Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим
Ліна Тимошина
20 Травня 2022, 09:11

Туреччина продовжує підтримувати територіальну цілісність України, включно з тимчасово окупованим Кримом. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере під час зустрічі з Постійною Представницею Президента України в Автономній Республіці Крим Тамілою Ташевою, повідомляє пресслужба представництва на сторінці у Фейсбук.

Туреччина з 2014 року підтримує українську територіальну цілісність і зараз ця позиція не змінилась, - сказав Гюльдере.

Посол Туреччини підкреслив важливість дипломатичних інструментів задля досягнення якомога швидшої перемоги України. І запевнив у тому, що Туреччина й надалі готова спрощувати складні українсько-російські перемовини.

Таміла Ташева повідомила, що представництво активно працює з українськими громадянами з тимчасово окупованих територій, інформує зокрема дипломатичні місії про ситуацію на цих територіях.

Окрім інформаційної роботи, ще одним актуальним для нас напрямом є питання забезпечення права на освіту українців з Криму і тут, власне, важливу роль відіграє Туреччина як потенційний партнер для оптимального розв'язання цієї проблеми, - зауважила Ташева.

Зазначається, що представництво проінформувало гостей стосовно поточної ситуації в тимчасово окупованому Криму в контексті повномасштабної агресії рф, про інтенсифікацію російської пропаганди на півострові та посилення утисків проукраїнських активістів та кримських татар як на території Криму, так і на новоокупованих територіях, зокрема в Херсонській області.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили проблему депортації українців на територію російської федерації, яка відбувалася в тому числі через тимчасово окупований Крим.

У зустрічі в Офісі Кримської платформи взяли участь також Заступник Постійної Представниці Денис Чистіков і керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи у складі Представництва Марія Томак.

Учасники обговорили можливі подальші спільні кроки задля створення освітніх можливостей для громадян України з Криму, а Таміла Ташева презентувала панові Гюльдере книгу Ukraїner “Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України”, в якій, в тому числі міститься інформація і про корінні народи та національні спільноти України тюркського походження.