Турецька компанія поставить Україні плавучі електростанції, що зможуть забезпечити потреби в електроенергії 1 млн. домогосподарств

Новини України та світу
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 16:49
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 16:49

Турецька компанія «Karpowership» поставить плавучі електростанції потужністю 500 МВт, що зможуть забезпечити потреби в електроенергії 1 млн. домогосподарств.

Про це повідомляє видання «Анадолу».

Повідомляється, що компанія підписала угоду з АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ).

Як базові рішення допускається розміщення плавучих електростанцій у портах Молдови та Румунії та подача електроенергії в українські мережі через ці країни.

Повідомляється, що «Karpowership» та ЕКУ проведуть переговори з владою Румунії та Молдови щодо реалізації цього рішення.

У рамках меморандуму про взаєморозуміння передбачається, що плавучі електростанції потужністю 500 мегават почнуть оперативно постачати електроенергію до розподільчої мережі України. Планується, що це допоможе подолати енергокризу, яку викликали російські удари по критиній інфраструктурі.

У виданні вказали, що «Karpowership» (належить Karadeniz Energy Group) - один із найбільших у світі операторів плавучих електростанцій. Потужність флоту компанії з 36 суден становить 6 гігават.

Нагадаємо, з осені окупанти наносять удари по критичній інфраструктурі України, позбавляючи людей тепла, електроенергії та води.