Турецький Baykar хоче побудувати в Україні центр зі складання БПЛА

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Серпня 2021, 19:07
Тетяна Нікішина
12 Серпня 2021, 19:07

Турецький виробник безпілотних літальних апаратів Baykar розробляє інвестиційний проєкт з будівництва в Україні науково-дослідного центру передових технологій в аерокосмічній інженерії. Про це повідомила заступниця генерального директора з інвестицій Наталія Озден, пише «Інтерфакс-Україна».

Baykar має намір інвестувати в Україну і наразі розробляє відповідний інвестиційний проєкт, — повідомила вона під час Міжнародного оборонного інвестиційного форуму у Києві в четвер.

За її словами, проєктом передбачено 100% інвестиції Baykar у створення новітнього центру науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), створення виробничих потужностей і складання БПЛА, а також цехів із техобслуговування та ремонту з супровідними сервісами.

Окрім того, турецька компанія ініціює створення індустріального парку й технопарку оборонних технологій для українських і турецьких підприємств.

Це була б потужна ініціатива, яка збагатила б обидві держави, — сказала заступниця гендиректора Baykar.

Нагадаємо, у липні 2020 року посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере повідомив, що Україна і Туреччина обговорюють спільну розробку та виробництво Bayraktar. У жовтні 2020 року голова Мінстратегпрому Олег Уруський повідомив, що Туреччина готова самостійно побудувати в Україні завод з виробництва БПЛА Bayraktar. Тоді проводився пошук виробничого майданчика. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена у створенні спільного з Туреччиною підприємства.

Як повідомляли «Кримські новини», Військово-морські сили України отримали оновлену версію комплексу Bayraktar ТВ2, радіус дії якого складає 300 кілометрів замість 150 кілометрів, як у попередніх версіях. Також у складі комплексу, окрім мобільної та стаціонарної, є і морська станція управління безпілотником.