Туристів не буде. В окупованому Криму катастрофично низкий попит на бронюваннях готелів і житла для відпочинку

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 13:53
Фото: Telegram-канал "Крымский ветер".
Асіф АлієвQHA
07 Червня 2023, 13:53

Цього літа туристів в окупованому Росії Криму практично не буде: частка півострова в бронюваннях готелів і житла для відпочинку впала до 1%.

Основна причина — низька транспортна доступність через закриті аеропорти, друга — побоювання туристів через війну. Влада Криму ще в березні розуміла, що цей туристичний сезон знову буде провальним, — підприємства галузі отримають підтримку від держави. А туристи, котрі відмовилися від поїздок до Криму, схоже, переорієнтуються на Сочі та інші міста Кубані, де спостерігається ажіотажний попит на житло для відпочинку.

Частка Криму в бронювання готелів та житла для відпочинку влітку цього року впала до 1%, пише РБК з посиланням на статистику сервісу бронювань Ostrovok.ru. Минулого року це були 3%, а 2021-го — 19% (тоді регіон був абсолютним лідером із бронювання). Спад попиту на розміщення в Криму підтверджують і в сервісі бронювань "Суточно.ру": за його даними, з урахуванням подобової оренди квартир та будинків частка Криму у бронювання на літо становить 3%.

Найбільшою популярністю у туристів у Криму традиційно користуються Ялта, Севастополь і Феодосія - але навіть там цього року через низький попит ціни на оренду житла на літо впали на 7-8% при загальному зростанні російськими курортами на 15%, підрахували в Суточно.ру”.

Низький попит на відпочинок у Криму підтверджує також опитування ВЦВГД, згідно з яким частка росіян, які планують провести відпустку на півострові, впала до рівня пандемійного 2020-го (5%).