«Тут був Ханський палац, тут відбувалася історія», — Джамала закликала українців думати про Крим не заради «чебуреків»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Травня 2023, 14:30
Асіф АлієвQHA
04 Травня 2023, 14:30

Українська співачка, переможниця міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2016, Джамала закликала українців думати про повернення тимчасово окупованого Росією Криму ментально не заради "чебуреків".

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала на брифінгу на тему: "Культурні заходи України в рамках пісенного конкурсу Євробачення".

"Я хотіла б дуже, щоб кожен українець розглядав себе як частину Криму. Поверніть в собі Крим ментально, в першу чергу самі. Я не хочу, щоб ви повернули Крим задля чебуреків та морька. Ні", - сказала Джамала.

Співачка зазначила, що хоче, аби українці повернули в собі Крим зі справжньою історією. Вона додала, що антична епоха історії є теж українською.

"Щоб ви відчували себе нащадками таврів, кіммерійців, скіфів, гунів і т.д...Ми хочемо збити цю колоніальність - там Лівадійський палац, Воронцовський палац, тропа Голіцина, Пушкін там сидів... Ні, тут був Ханський палац, тут відбувалася історія, коли Алім Айдамак ходив зі своїми партизанами і робив те, що роблять зараз наші в Криму, підпалюючи цю бавовну", - наголосила Джамала та додала, що хоче розповісти про усе це музикою.

Раніше Джамала, говорячи про псевдореферендум в окупованому Криму, заявила: «Брехали тоді, роблять це і зараз». Вона чергове наголосила, що Крим — це Україна.