Тиск, болісні економічні удари і зміцнення ЗСУ: Україна працює з партнерами над комплексним пакетом стримування Росії - Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Листопада 2021, 13:11
Ліна Тимошина
18 Листопада 2021, 13:11

Україна мобілізувала у Вашингтоні та Брюсселі ключових євроатлантичних партнерів на підтримку України. Між різними столицями та інституціями зараз ведеться робота з розробки комплексного пакету стримування Росії. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він включає політичний та дипломатичний тиск, болісні економічні удари на випадок розширення російської агресії і список конкретних потреб для зміцнення Збройних сил України, - повідомив Кулеба.

Він розповів, що у Брюсселі провів низку зустрічей, де ключовою темою було питання безпеки України. Зокрема, це переговори з керівництвом НАТО та ЄС, головами дипломатії країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо, міністрами Нормандського формату - без російської сторони, взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ держав ЄС та партнерів Східного партнерства.

За словами очільника МЗС, дуже важливими були переговори з Генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Вони обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ. Кулеба наголосив, що Україна є одним з найближчих партнерів НАТО у Чорноморському регіоні.


Агресивність Росії і на дипломатичному, і на військовому напрямах суттєво зросла протягом останніх тижнів. Але Україна вже активно консолідує партнерів для протидії гібридним загрозам. Саме таким є доручення президента України Володимира Зеленського, - сказав Кулеба.

Міністр закордонних справ зазначив, що українські дипломати зміцнюють українську безпеку за трьома напрямами: союзники, санкції, зброя.

Тобто, політична підтримка України з боку ключових євроатлантичних партнерів, посилення дипломатичного і санкційного тиску на державу-агресора, досягнення домовленостей про постачання додаткової оборонної зброї для нашої армії, - пояснив Кулеба.

Як писали QIRIM.News, Росія розмістила поблизу кордонів України близько 114 тисяч своїх військовослужбовців. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони бригадний генерал Кирило Буданов виданню “Financial Times”.

QIRIM.News повідомляли, на кордоні з Україною та на окупованих територіях Криму й Донбасу спостерігається величезне збільшення військовий сили РФ. Про це сьогодні на спільній з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Як повідомляли QIRIM.News, Україна та Сполучені Штати мають намір продовжити низку важливих заходів для запобігання зовнішній прямій та гібридній агресії проти України та притягнути Росію до відповідальності за агресію та порушення міжнародного права. Зокрема, за захоплення та спробу анексії Криму та керований Росією збройний конфлікт в окремих районах Донецької та Луганської областей України, а також продовження зловмисної поведінки. Про це йдеться у Хартії стратегічного партнерства Україна - США.