Тюремники вилучили у кримськотатарського політв'язня Коран

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Травня 2022, 18:59
Сервер Мустафаєв. Фото: «Кримська солідарність»
Асіф АлієвQHA
24 Травня 2022, 18:59

У несправедливо засудженого до 14 років колонії кримського татарина Сервера Мустафаєва вилучили та не повернули Коран, записи у кримінальній справі, зошити та щоденники.

Про це «Кримській солідарності» повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Він зазначив, що Мустафаєв подав позов до СІЗО-1 Сімферополя. За словами Мустафаєва, 20 червня 2019 року, під час його перебування у слідчому ізоляторі Сімферополя, він проводив обшук у камері.

Сам Сервер у цей час перебував у суді та виявив перевернуті та зниклі речі лише ввечері. Зокрема, у нього забрали Коран, зошит із записами про матеріали справи, релігійні незаборонені книги російською мовою.

При цьому жодних обґрунтувань та актів йому пред'явлено не було. Після скарги на ім'я начальника СІЗО Мустафаєву повернули один блокнот.

Пізніше після етапу Ростов-на-Дону Мустафаєв продовжував писати скарги, але речі не повернули. У зв’язку з цим Мустафаєв звернувся до Залізничного районного суду Сімферополя з вимогою покарати співробітників сімферопольського СІЗО. Своїми захисниками він попросив призначити Лілю Гемеджі та Еміля Курбедінова.