«У 2021 році нам вдалося запустити порядок денний Криму», - Умєров про підсумки року

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Грудня 2021, 08:32
Фото: goloszmin.org
Ліна Тимошина
29 Грудня 2021, 08:32

У 2021 році нам вдалося запустити порядок денний Криму як на державному, так і на міжнародному рівнях. Це був рік розширення міжнародного співробітництва та культурних перемог. Про це повідомив народний депутат України Рустем Умєров на сторінці у Фейсбук.

Ми успішно провели установчий саміт Кримської платформи за участі 46 делегацій, котрі підписали Кримську декларацію. Платформа набула інституційної суб’єктності. Уперше за 30 років незалежності України кримські татари, караїми та кримчаки визнанні корінними народами, а їхні права закріплені на рівні закону, - написав депутат.

Серед підсумків року Умєров назвав також скасування ВЕЗ «Крим», котра громадян України з кримською пропискою визначала як «нерезидентів» і сприяла незаконній торгівлі на півострові.

Постачання води в Крим відновиться тільки після його повної деокупації, відтепер це норма закону, - наголосив Умєров.

Також народний обранець нагадав про ухвалення за основу законопроєкту про політв’язнів та соціальні гарантії для них та членів їхніх родин.

Наше завдання – якомога скоріше доопрацювати та ухвалити в цілому такий важливий для наших «в’язнів сумління» закон, - підкреслив Умєров.

Крім того, він зазначив, що разом з Туреччиною реалізується проєкт будівництва 500 квартир для кримських татар та інших внутрішніх переселенців. Будівництво має розпочатися у лютому 2022 року.

Нагадав депутат про успішну співпрацю з Катаром, Саудівською Аравією та ОАЕ.

Інвестиції в освіту та культуру – це дерева, що дадуть тінь через 10-20 років. Це м’який інструмент впливу на освіченість, світогляд та добробут населення. ASTEM Foundation став партнером першої в історії України постановки кримськотатарської казки-феєрії «Легенди Бахчисараю» у Театрі юного глядача, - нагадав депутат.

Умєров зазначив, що невдовзі кримськотатарська мова остаточно перейде з кирилиці на латинку. Освітній процес буде повністю переведений до вересня 2025 року.

Кримськотатарський орнамент «Орьнек» внесли до нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Апеляційний суд в Нідерландах виніс рішення на користь України у справі щодо повернення «скіфського золота». А спортсмен Ленур Теміров потрапив у топ-10 найсильніших борців планети.

2021 рік дав хороший старт – попереду ще багато вершин, які стануть нашими перемогами!, - резюмував Умєров.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 грудня Рустем Умєров заявив, що заява політбранця Нарімана Джеляла щодо необхідності ухвалити законопроєкт про політв'язнів у цілому, мотивуватиме народних обранців доопрацювати проєкт закону.