У Бахчисараї із самого ранку пройшли обшуки. П'ятьох людей відвезли до «відділку ФСБ», одного відпустили

Новини
Ігор ЗайцевQHA
11 Березня 2020, 11:57
Ігор ЗайцевQHA
11 Березня 2020, 11:57

Сьогодні, 11 березня, у Бахчисараї анексованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, в результаті чого затримали п'ятьох із них: Енвера Мустафаєва, Сейтумера СейтумероваОсмана Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Як повідомляє кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва, їх відвезли до "відділку ФСБ". Пізніше стало відомо, що 66-річного Енвера Мустафаєва відпустили.

За інформацією Зудієвої, всім затриманим інкримінується стаття 205.5 Кримінального кодексу Росії - "організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації".

ОБЫСКИ БАХЧИСАРАЙUPD_3. Сейтумеру Сейтумерову, Амету Сулейманову, Рустему Сейтмеметову, Осману Сейтумерову вменяют...

Опубліковано Lutfiye Zudiyeva Вівторок, 10 березня 2020 р.

За даними правозахисної групи "Кримська солідарність", обшук в Айдера Сулейманова проводили без присутності господарів. За цією ж адресою прописаний його брат Амет Сулейманов, у якого теж пройшли обшуки в Бахчисараї.

Зазначається, що до Амета в дім не допускали родичів дружини, яка на восьмому місяці вагітності, та не дозволили забрати з будинку трьох малолітніх дітей.

https://www.facebook.com/watch/?v=2698626400263584

Також повідомляється, що під час обшуків вилучали телефони та підкидали літературу.

Амета Сулейманова відвезли на обшук в магазин, де він працює менеджером у магазині мобільного зв'язку, протокол обшуку він не підписав. У Амета і його брата Айдера Сулейманова вилучили телефони, підкинули літературу. Підкинули дві нові книги, акуратно загорнуті в обкладинки, на стіл, де діти робили шкільні уроки, – розповіла дружина Сулейманова.

⚡️ОБЫСКИ В БАХЧИСАРАЕ UPD_9. На данный момент задержаны Амет Сулейманов, Сейтумер Сейтумеров (1988 г.р.), Осман...

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 10 березня 2020 р.

Також відомо, що адвокатів не пускали на місця обшуків. Адвокат Еміль Курбедінов назвав такі дії незаконними.

Чіткої відповіді я досі не отримав, мене не пускають на проведення обшуку. Я, звичайно ж, вважаю це незаконним і необґрунтованим рішенням того, хто сьогодні керує обшуком. Ведеться при цьому оперативна зйомка людей, які сюди прийшли. Я нагадав, щоб це було зазначено в протоколі обшуку, тому що часто це не вказується, а потім якісь оперативні відео виходять у ЗМІ в порушення закону, – сказав він.

https://www.facebook.com/watch/?v=2640079296117824

Українське міністерство закордонних справ вже відреагувало на сьогоднішні звістки з окупованого Бахчисараю. Так, голова МЗС Дмитро Кулеба назвав такі дії окупантів "показовими", та запевнив, що всі ці обшуки, затримання та знущання фіксуються.

Також стало відомо, що прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з головним управлінням Нацполіції в АР Крим та Севастополі розпочала кримінальне провадження за частиною 2 статті 162 Кримінального кодексу України - "порушення недоторканності житла".

Незаконні обшуки на тимчасово окупованій території мають широкомасштабний та систематичний характер і не мають нічого спільного з правоохоронною діяльністю, оскільки спрямовані виключно на залякування населення та переслідування осіб, – наголосив прокурор АРК Ігор Поночовний.

Як повідомляло QHA media, за перше півріччя 2019 року в окупованому Криму зафіксовано 55 обшуків. Як наголошується в аналізі проведеному «Кримськотатарським ресурсним центром», правозахисникам стало відомо про 69 випадків затримань і 97 допитів, опитувань і «бесід».

А згідно звіту "Кримськотатарського ресурсного центру" про порушення прав людини в Криму за 2019 рік, зафіксовані рекордні за останні три роки показники на анексованому Росією півострові по кількості арештів, етапувань, порушень права на справедливий суд та права на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я. Зокрема, один з рекордів – це арешти, яких торік у Криму сталось 335, з яких 242 випадки – арешти кримських татар.