У Башкирії затримано активіста, який протестує проти війни в Україні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Травня 2022, 17:40
Асіф АлієвQHA
15 Травня 2022, 17:40

У столиці Башкортостану у місті Уфа поліція російська поліція затримала 49-річного Ільдара Султангірова, який напередодні провів одиночні антивоєнні пікети біля торгового центру "Гостиний двір".

Як розповів адвокат уфимця Айдар Хизиров, чоловік у четвер спершу стояв із плакатом "За мир у всьому світі.

World peace" біля входу до "Гостиного двору", а потім перемістився до стели, присвяченої правам людини. Під час пікетування він не був затриманий, однак через кілька днів поліцейські з'явилися до нього додому і доставили його до відділу поліції №9 по Уфі.

У відділі на Султангірова склали протокол за ч.1 20.3.3 КоАП РФ (дискредитація збройних сил РФ). У протоколі поліцейські вказали, що Султангіров "здійснював публічні заклики до дискредитації використання збройних сил РФ з метою захисту інтересів РФ та її громадян, підтримання міжнародного миру та безпеки, згідно з рішенням президента РФ та постановою Ради Федерації РФ…, демонструючи громадськості плакат із текстом "За мир у всьому світі. World peace".

Сам Ільдар Султангіров у протоколі записав, що він із ним "не згоден, тому що нікого публічно не закликав дискредитувати ЗС РФ, а лише закликав до миру". У поясненні, даному в поліції, Султангіров висловився вже виразніше.

"Метою мого мирного одиночного пікету було моє бажання висловити вкрай негативне ставлення до того, що зараз відбувається між Росією та Україною, а саме: гинуть люди, страждають сім'ї, погіршується економічна ситуація в РФ та в усьому світі", - написав башкирець.

Він також заявив, що проведений ним пікет - це його "особиста громадянська позиція", а рішення про проведення акції він "прийняв усвідомлено, ні під чиїмось впливом".

"Хоч би як її (так звану спецоперацію) називали влада, хоч би яким терміном її не прикривали - по суті сьогодні між Україною і РФ йде війна", - констатував у своєму поясненні Султангіров.

По ч.1 20.3.3 КоАП РФ Ільдар Султангіров загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 50 тисяч рублів. Суд над ним ще не призначено.