«У будинку журналіста Вілена Темерьянова, де відбувається обшук, є малолітні діти. Одна з них перенесла дві складні операції на серці», - Зудієва

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Серпня 2022, 09:19
Лутфіє Зудіева
Ліна Тимошина
11 Серпня 2022, 09:19

У будинку кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова, де відбувається обшук, перебувають малолітні діти. Одна дитина серйозно хворіє. Про це у коментарі QIRIM.News розповіла правозахисниця Лутфіє Зудієва.

Обшук у селі Вільне у журналіста незалежного видання "Грани.ру" та кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова. Вілен теж кілька разів зазнавав адміністративних переслідувань, проти нього порушувалися адміністративні справи, штрафи він виплачував. Крім цього, адміністративний арешт він також відбував. У будинку Вілена наразі перебувають кілька малолітніх дітей, одна з них серйозно хвора. Дитина перенесла дві складні операції на серці, і у вересні на неї чекала госпіталізація для наступної операції, - сказала Зудієва.

Вілен Темерьянов, фото: Кримська солідарність

Також правозахисниця розповіла й про інших кримських татар, у чиїх будинках "силовики" проводять обшуки. Один із них – активіст Енвер Крош із села Ближньогородське.

Він не вперше стикається з переслідуваннями. У 2015 році його катували електричним струмом. У 2018 році у нього вдома проходив обшук, потім був адміністративний арешт на кілька днів, потім був ще один візит з боку так званих "правоохоронних органів", - зазначила Зудієва.

Також із "візитом" прийшли до Мурата Мустафаєва із села Мирнівка теж Джанкойського району. За словами Зудієвої, він не є активістом "Кримської солідарності".

Але при цьому знаємо, що періодично виїжджав на судові засідання. Принаймні зараз таку інформацію маємо, - сказала правозахисниця.

Як повідомлялиQIRIM.News, у Джанкої та Джанкойському районі з 4 години ранку тривають обшуки в будинках кримських татар.