У будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, - дружина кримського татарина

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Січня 2023, 14:12
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
24 Січня 2023, 14:12

До будинку родини кримського татарина Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки.

Про це розповіла дружина Кроша Аміде у відеокоментарі "Кримській солідарності".

За її словами, озброєні люди почали стукати у двері о 4-й ранку, чоловік пішов відчиняти двері.

10 людей, 10 амбалів зі зброєю. Попросили, щоб діти всі встали. Пішли все оглядати, документи почали розпитувати, щоби всі показали - документи дітей, свої, почали потім ритися в кімнатах, речі всі перевертати, - розповіла Аміде Крош.

Силовики провели обшуки на кухні, перевертали речі у шафах, матраци у кімнатах.

У нас тут ламінат стоїть у залі. Сказали: «Тут у вас книги якісь лежать». Чоловік каже: «Це не мої книги». «Ні, — каже — Ваші». Почали все це фотографувати. Зрештою, підкинули, - заявила жінка.

Їй сказали чекати з дітьми в кімнаті, а самі спілкувалися з чоловіком. Забрали телефони всіх членів сім'ї, навіть дітей.

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, люди сидять, хустка та у приміщенні
Фото: "Кримська солідарність"

Наші повернули телефони, чоловіка забрали 2 телефони. І все. Щось там писали. І на цьому забрали його, - зазначила вона.

Водночас ухвалу суду ніхто не пред'являв. Але повідомили, що Кроша звинувачують у тероризмі.

Просто шок, не чекали такого повороту. У мене почали коліна трястись, плакати почала. Потім зібралася, взяла себе в руки. Діти, звичайно, сильно злякалися, почали плакати. Я їх заспокоїла як могла. Ми розуміли, що його, звісно, заберуть. І сказали, що 205-та стаття. Тероризм. Який з нього терорист?, я не знаю, - сказала жінка.

Екрем Крош – рідний брат активіста та політв'язня Енвера Кроша. Екрем займається ремонтом та встановленням побутової техніки.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшли обшуки у будинках шести кримських татар.