«У Чорноморському регіоні не вистачає безпеки і довіри через окупацію Криму» — Кулеба

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
27 Листопада 2020, 19:01
Ольга ПолтавкаQHA
27 Листопада 2020, 19:01

У Чорноморському регіоні на сьогодні не вистачає найбільше безпеки і довіри, що є прямим наслідком деструктивної політики РФ, яка порушує норми і принципи міжнародного права, зазначає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як повідомляє пресслужба МЗС, Кулеба взяв участь в 42-му засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) у режимі відеоконференції.

Міністр перерахував пріоритети України в ОЧЕС, серед яких посилення співпраці бізнесу, розвиток IT, зміцнення регіональної взаємодії у сферах транспорту, енергетики, туризму і охорони здоров'я.

У своєму виступі не можу не звернути увагу на слона в кімнаті. Він тут, прямо на карті Чорного моря. Це Крим. І Крим — це Україна. Я би міг сьогодні говорити про наш півостров в контексті туризму, якби не незаконна російська окупація. Але сьогодні ми повинні говорити про нього, на жаль, в контексті безпеки, — підкреслив Кулеба.

Також Кулеба закликав країни-члени підтримати кандидатуру від України, заступника міністра закордонних справ Василя Боднара, на посаду генерального секретаря постійного міжнародного секретаріату ОЧЕС.

Нагадаємо, ОЧЕС — міжнародна регіональна організація, заснована у 1992 році одинадцятьма державами: Азербайджаном, Албанією, Вірменією, Болгарією, Грецією, Грузією, Молдовою, Румунією, Росією, Туреччиною, Україною.