У Чубарова в аеропорту Бухареста вилучили паспорт і утримували без причин декілька годин. Втручання українських дипломатів вирішило ситуацію

Новини
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 11:09
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 11:09

Румунські прикордонники вилучили паспорт у голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова під час прильоту в Бухарест і три з половиною години без пояснення причин протримали його у трансферній зоні аеропорту.

Про це повідомив Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

При цьому метою його візиту до Румунії є зустрічі з державним секретарем міністерства закордонних справ, а також з експертами German Marshall Fund of the United States для обговорення ситуації у тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму, мілітаризації півострова і Чорного моря.

Завдяки негайному втручанню в ситуацію посла України в Румунії Олександра Банькова і консула посольства України в Румунії Павла Некрасова паспорт голові Меджлісу повернули.

Від моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією я і мої колеги абсолютно виключили зі своїх поїздок країни Центральної Азії, а також Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизстан. На територіях цих країн російські спецслужби де-факто мають право арешту переслідуваних Росією осіб, незалежно від їхнього громадянства. Але не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб спробують дістати мене в Румунії, — прокоментував ситуацію голова Меджлісу.

Чубаров зазначив, що те, що трапилося буде предметом звернення посольства України в Румунії у компетентні органи цієї країни з метою "отримати чіткі пояснення" причин його затримання.

Не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії...*************З моменту...

Опубліковано Рефатом Чубаровим Середа, 11 грудня 2019 р.

5 грудня стало відомо, що Меджліс кримськотатарського народу анонсує мирну ходу з материкової України в окупований Крим. Хода планується під назвою «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності».

Як заявив Чубаров, метою акції є сприяння міжнародним організаціям у реалізації ними ж ухвалених рішень на підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності й територіальної цілісності України.