У державній зраді звинуватили «суддів», які призначили штрафи кримським татарам

Новини України та світу
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 17:54
Алла Трапезова
13 Вересня 2021, 17:54

До суду скеровані кримінальні справи стосовно двох підконтрольних Росії суддів Бахчисарайського та Совєтського райсудів Криму, які призначали штрафи кримським татарам за події 3 травня 2014 року. Про це повідомили в прокуратурі АРК на своїй сторінці в Facebook.

В прокуратурі зазначили, що суддів обвинувачують за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від 12 до 15 років.

З’ясувалось, що у 2014 році ці двоє «суддів» зрадили присязі на вірність народу України і після окупації півострову обійняли посади у незаконно створених Бахчисарайському райсуді та Совєтському райсуді Криму. Вони винесли постанови про визнання чотирьох кримських татар винними у вчиненні адміністративного правопорушення і призначили їм штрафи від 10 до 40 тисяч рублів кожному.

Як відомо, 3 травня 2014 року, коли першому голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву окупаційна адміністрація РФ заборонила в’їзд до Криму, кримські татари на знак протесту перекрили декілька трас.

Відповідно до джерел агентства «Кримські новини», двоє «суддів» це Марина Нікіщенко (Бахчисарайський районний «суд») та Ігор Бражник (Радянський районний «суд»).

Нагадаємо, раніше прокуратура АР Крим та міста Севастополя перекваліфікувала кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі п'ятьох громадян України в окупованому Криму, серед яких заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.