У дочки куратора РФ по Криму знайшли офшорну компанію з нерухомістю в 1,5 млн євро

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Жовтня 2021, 11:38
Асіф АлієвQHA
05 Жовтня 2021, 11:38

Аліна Хуснулліна - дочка заступника голови уряду Марата Хуснулліна, який є куратором в Південному федеральному окрузі, куди Росія відносить окупований Крим, виявилася власницею офшорній компанії Brenigton Enterprises Limited (Британські Віргінські острови) в травні 2011 року.

Як повідомляє «Важливі історії», згідно з дослідженням журналістів Pandora Papers, дівчина стала власницею компанії в травні 2011 року, коли їй було всього 20 років.

«Порушення закону тут немає: володіти іноземними фінансовими інструментами заборонено тільки неповнолітнім дітям осіб, але є питання, звідки у 20-річної дівчини взявся заокеанський офшор», - пише видання.

Алина Хуснуллина

Brenigton Enterprises Limited Аліни Хуснулліна володіла кіпрською компанією Belasa Ltd. У звіті Belasa за 2015 рік сказано, що у компанії є нерухомість вартістю 1,5 мільйона євро і борг на 1,6 мільйона євро. У 2011 році, коли Аліна стала власницею офшору на Британських Віргінських островах, вона взяла участь і в декількох бізнесах в Татарстані. Їй перейшла частка готелю «Чистополь», вона увійшла до наглядової ради компанії «Діловий медичний центр» (теж готельний бізнес) і стала власницею майже 6000 гектарів сільськогосподарських угідь.

А двома роками пізніше, як з'ясували журналісти, вона зареєструвалася в елітній квартирі в Москві, яка теж була оформлена на кіпрський офшор. Найбільш ймовірне джерело добробуту Аліни - її батько Марат Хуснуллін, який у 2020 році був призначений заступником голови уряду Росії.

Як писали Qirim news найбільша колаборація журналістів-розслідувачів Pandora Papers виявила мережу офшорних компаній, яка належала народному депутату Олександру Герезі та пов'язані з мережею гіпермаркетів на території окупованого Криму.