У Джанкої проходять обшуки в будинках кримських татар, адвокатам відключають мобільний зв'язок

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Серпня 2022, 08:32
Ліна Тимошина
11 Серпня 2022, 08:32

У Джанкої та Джанкойському районі з 4 години ранку тривають обшуки в будинках кримських татар. Про це написала правозахисниця Лутфіє Зудієва на сторінці у Фейсбук.

На зображенні може бути: 2 людини та на відкритому повітрі
Фото: Кримська солідарність

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що у багатьох юристів, які співпрацюють із правозахисним рухом «Кримська солідарність», відключено мобільний зв'язок.

Знову обшуки в активістів та громадянських журналістів — у мене та ще кількох колег відключають мобільний зв'язок. Останнім часом обшуки проводять о 4-й ранку і відключають точково в адвокатів мобільну мережу. Це робиться для того, щоб постраждалі не могли додзвонитися до адвокатів, не збиралися люди та кореспонденти не змогли зробити фото та відео цих беззаконних дій силовиків», – сказав Курбедінов.

На зображенні може бути: 3 людини та на відкритому повітрі
Фото: Кримська солідарність

За словами Зудієвої, обшук відбувається у селі Ближногородське в активіста Енвера Кроша, який пережив тортури електричним струмом у 2015 році у підвалі відділу "поліції" міста Джанкоя, адміністративний арешт у 2018 році та візити силовиків додому.

Другий обшук — у журналіста «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова, який раніше неодноразово затримувався і теж відбував адміністративний арешт.

Ще два обшуки відбуваються у Джанкої та в селі Мирнівка Джанкойського району — у будинках кримських татар — Сеїтяя Аббозова та Мурата Мустафаєва.

П'ятий обшук пройшов у селі Озерне Джанкойського району у Едема Бекірова.

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, вулиця, дорога та дерево
Фото: Кримська солідарність