У Гаазі триває другий раунд дебатів у справі «Україна проти Росії»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Жовтня 2021, 18:59
Фото: сторінка Фейсбук Олега Ніколенка
Ліна Тимошина
14 Жовтня 2021, 18:59

Другий раунд дебатів у справі "Україна проти Росії" щодо затримання українських військових кораблів розпочався в Гаазі. Про це повідомляє Укрінформ. 

Цього тижня в Арбітражному суді почалися слухання у справі "Україна проти Росії". Україна доводить порушення Росією імунітету українських військових кораблів під час захоплення РФ суден та їхнього екіпажу в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Сьогодні, 14 жовтня, виступає РФ, а завтра слово матиме українська делегація.

При цьому, відкритими будуть лише вступні слова агентів кожної зі сторін.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна навела аргументи, які не дадуть Росії уникнути відповідальності в Гаазі

Раніше QIRIM.News повідомляли, о 12 жовня директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, глава делегації, агент України Оксана Золотарьова на слуханнях в Арбітражному суді в Гаазі заявила, що Російська Федерація порушила фундаментальний принцип морського права - імунітет військового корабля, який гарантує Конвенція ООН.

Раніше в МЗС повідомили, що з 11 жовтня Україна братиме участь в усних слуханнях у справі проти РФ щодо порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів та їхніх екіпажів.

QIRIM.News повідомляли, що 25 листопада 2018 Росія скоїла акт агресії, обстрілявши і захопивши у Керченській протоці українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу” і двадцяти чотирьох моряків. Вона звинуватила військових буцімто у незаконному перетині кордону Росії, коли вони здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Моряки повернулися в Україну в рамках обміну у вересні 2019 року.

У листопаді того ж року РФ передала захоплені катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу”, але пошкоджені.